info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Yağ EnjeksiyonuYAĞ ENJEKSİYONU

Yağ enjeksiyonu veya dolgu olarak uygulanması kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanına sahiptpir.

Yağ enjeksiyonu doku hacmi azalmış alanlara uygulandığında, güvenli, uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar verir. Enjekte edilecek yağ genellikle vücudun bir kısmından alınarak, özel bir işlemden geçtikten sonra yağ kanülleri ile düzeltme yapılacak alanlara enjeksiyonu kapsar.

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüze (en sık), Dudağa, Buruna, Alt çeneye, Yanağa, Alın bölgesine, Memeye, Ellere, Bacak bölgesine, Penise, Yara izine, Liposuction sonrası, Vücutta cilt kontur bozuklukları olan bölgelere uygulanabilir.

Yağ Enjeksiyonu İçin Yağ Nerelerden Alınır?

Yağlar özel liposuction enjektörleri ile genellikle karından alınır. Bel ve kalça bölgeleri de sık olarak yağ alımı yapılan bölgelerdendir. Liposuction planlanan kişilerin kol ve bacaklarından alınan yağlar ve hatta göz kapağı estetiği yapılan hastaların gözaltı torbalarından alınan yağlar da yağ enjeksiyonu için kullanılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında uygulanır. Yağlar özel liposuction enjektörleri ile alınarak özel bir işlemden geçirildikten sonra başka bir enjektöre aktarılarak yeni yerlerine enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyonu yaptıran hastalar işlemden birkaç saat sonra evine gidebilir.

Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcılık Sağlar?

Yeni yerine transfer edilen yağ hücrelerinin ne kadarı yaşar ise yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. Yağ hücrelerinin hangi oranda canlı kalacağı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir. Hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu işlemi yaklaşık 30-60 dakika sürer.

Yağ Enjeksiyonu Erir mi?

Verilen yağ hücreleri ölürse dolgu etkisi de ortadan kalkar. Bu yüzden yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler çok önemlidir. Eğer erime gerçekleşmişse işlem tekrarlanabilir.

Hastanede Kalış Süresi Ne Kadardır?

Yağ enjeksiyonu yaptıranlar işlemden birkaç saat sonra evine gidebilir.

 

Yağ Enjeksiyonu Sonrası Neler Yapılmalı Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yağ enjeksiyonu işlemi biter bitmez uygulama bölgesinde şişliği azaltmak amacıyla soğuk uygulamasına geçilir. Soğuk uygulaması jeller veya içi buz dolu torbalar yardımıyla yapılır. Genellikle saat başı 15 dakikada bir o bölgeye dolaştırılarak uygulanır.

İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, uygulama bölgesinde bir şişlik olması muhtemeldir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendiricili krem sürülebilir. 4.-5. günden sonrada uygulama bölgesine hafif bir masaj yapılması şişliklerin dağılmasına yardımcı olur. Şişliği artırması nedeniyle aşırı sıcaktan ve buhardan kaçınmak gereklidir

 

Memeye Yağ Enjeksiyonu

Vücudunda zararsız da olsa silikon gibi yabancı bir madde barındırmayı arzu etmeyen, silikon protez işlemi sonrasında nadir de olsa ortaya çıkabilecek bir komplikasyonundan çekinen, kesi işlemine yönelik korkuları olan ya da meme büyütme işleminde kendisine doğal yöntemler uygulanması arzusunda olan ve meme yapısı bu işleme uygun olan ve vücudunda yeterli yağı bulunan kişiler kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ ile meme büyütme işlemini tercih edebilmektedir.

Memeye yağ enjeksiyonu ameliyatı en fazla 2 saat sürer. 1 gece hastanede kalmak gerekir.

Öncelikle yağ alınacak bölgeler belirlenir. Çoğunlukla bel ve karından yağ alınır. Ancak basen, bacak içi, diz içi veya başka yağ birikimi olan bölgelerden de yağ alınabilir. Liposuction yöntemiyle alınan yağlar kapalı ve steril bir ortamda biriktirilir ve elde edilen yağlar santrifüj işlemine tabi tutularak ayrılır, buradan yine steril enjektörler aracılığı ile memelere enjekte edilir. Her bir memeye ortalama 300-450 ml yağ transfer edilebilir. Bu yağların ortalama % 60-70’i kalıcı olur.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Uygulanabilir

Meme asimetrisinde, meme dolgunlaştırmak için, silikonla meme büyütme yapılmış zayıf hastalarda silikonun görünürlüğünü azaltmak ve daha doğal görüntü elde etmek için ve meme şekil problemi olan durumlarda uygulanabilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüzün dolgunluk ve canlılık ihtiyacı olan bölgelerine ince katmanlar şeklinde yağ verilmesi işlemine denir.

Yüzün tek bir bölgesine sınırlı mini-seanslar poliklinik şartlarında lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Daha geniş alanlara ve daha büyük miktarlarda uygulama yapılacağı zaman ameliyathane şartlarında uygulama yapılmalı ve gerekirse genel anestezi kullanılmalıdır. Karın, bel, iç uyluk veya diz gibi bölgelerden alınan yağlar işlemden geçirilir ve küçük ve keskin olmayan kanül kullanılarak yüzün önceden belirlenmiş bölgelerine yeniden enjekte edilir. Yağın normalde olması gereken ve yaş ile erimiş olan anatomik dağılımına göre verilmesi durumunda doğal ve güzel bir sonuç elde edilir.

Penise Yağ Enjeksiyonu

Penis yağ enjeksiyonu; penisin kısa ya da ince olması durumunda şikâyetleri ortadan kaldırmak adına gerçekleştirilen cerrahi işlemdir. Cinsel ilişki sırasında erkeklerin özgüvenine olumsuz etkisi olan penis sorunları cerrahi operasyonla kolayca ortadan kaldırılabilir.

Penise yağ enjeksiyonu işlemlerinde lokal anestezi altında işlem yapılır. Bu işlem sırasında hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi yöntemi de kullanılabilir. Anestezi sayesinde ağrı ya da acı hissetmezsiniz. İşlem sonrasında peniste bir his kaybı olmaz.  İşlem sırasında vücuttan alınan yağ doku alınır ve penise enjekte edilir. Böylece penis bölgesinde istenilen kalınlaştırma sonuçları alınmaktadır.

Penis bölgesine yapılan tüm işlemler hastane ortamında yapılmalıdır. Bu işlem alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bölge hassas olduğu için zarar görmemesi gerekir.

Penis bölgesi büyüyen bir bölge olduğu için ameliyat sonrası penis sargı beziyle sarılır. Bu sargı 4-5 gün sonra açılır. Ameliyat sonrasında şişlik ve gerginlik hissedilebilir. Bu tür durumlar oldukça normaldir.

Penis estetiği işleminden sonra bölge his veya haz kaybı gibi bir durum olmaz. Aktarılan bu yağların %40’ı ilk 6 ay sonra kalıcı hale gelerek, yaşam boyu kalıcılığını sürdürür.

Penis kalınlaştırma ameliyatından sonra hafif ağrıların olması oldukça normaldir. Doktorun verdiği hafif ağrı kesicilerle ağrılar en az indirilir. Ameliyat sonrasında kısa bir süre de olsa sigara, alkol ve kafeinli ürünlerden uzak durulması gerekir. Ameliyat sonrasında gündelik yaşama kolaylıkla adapte olunabilir.

Ameliyat bölgesi 5 gün boyunca sargı halinde olacaktır. 5 günün sonunda doktor kontrolü altında sargıların çıkarılması gerekir. Pansuman ve doktor kontrol sürecine özen gösterildiği takdirde iyileşme süreci daha hızlı bir hal alacaktır.

Operasyondan sonra 10 gün boyunca duş alınmaması gerekiyor. Ameliyattan sonraki ilk 5 gün bölge sargılı olacaktır. Bu süreç içerisinde çok sıcak veya çok soğuk su temasından kaçınılması gerekir.

Cinsel ilişki sürecine bir süre ara verilmelidir. Ameliyattan sonra 1 ay kadar cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir.

Ameliyat sonrasında hafif ağrılar olacaktır. Bu süreç içerisinde araç kullanılmaması gerekir. İlgili bölgeyi zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Ameliyat sonrası ilk 10 gün buhar banyosu ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekir.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, uygulama yapılacak bölgeye, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi için iletişime geçiniz.