info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Kaş Ekimi


KAŞ EKİMİ

Yüz güzelliğini vurgulayan en önemli unsurlardan biri de kaşlardır. Buna nazaran kaşların sadece estetik değil fonksiyonel açıdan da önemi çok büyüktür. Kaşların en birincil görevi gözü yabancı toz, ter ve buna benzer materyallerden korumaktır. Ayrıca kaşlar altında bulunan kaslar da mimiklerimizin temelini oluşturmaktadır.

Son zamanlarda kalın kaşlara sahip olmak için kalıcı makyaj, kaş kontürü microblading gibi uygulamalarda vardır. Ancak bunların sağlıklı olduğu söylenemez ve ayrıca cilde de zarar verebilir.

Microblading Ne Demek? : Kıl tekniği kullanılarak yapılan bir estetik uygulamasıdır. Yüzümüze uygun kaş şekli belirlenerek çizilir ve daha sonra özel iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilen doğal içerikli boyalar ile uygulama tamamlanır.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kadınların düzenli ve sürekli kaşlarını aldıkları için kaşlarında küsme denilen bir olay gerçekleşir. Kaşlar, gençlik yıllarındaki kalınlığı ve hacmini kaybeder. Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebilirler. Bu hasta gruplarında da kaş ekimi başarı ile uygulanır.

Kaş ekimi ile kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşmak mümkündür.

 

Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, estetik bir cerrahi operasyondur. Bu operasyonu uygun klinik koşullarda yapılması çok önemlidir. İşlemi yapacak hekimin alanında uzman ve deneyim sahibi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Lisanslı kliniklerde, deneyimli doktorlar ile yaptırılan uygulamalarda hata oluşumu söz konusu değildir. Kaş ekimi sonrası doğal görünüm çok önemlidir. Yüz şeklinin izin verdiği ve göz sınırlarına dikkat edilerek, hastanın istediğine uygun sonuçlar elde etmek ilk öncelik olmalıdır.

Estetik kaş uygulamaları, kalıcı dövmeler ve benzeri cerrahi olmayan müdahaleler estetisyenler tarafından yapılabilir. Ancak Kaş Ekimi; cerrahi bir müdahaledir ve sadece alanında uzman sağlık personelleri (doktor, hemşire, anestezi teknikeri) tarafından yapılabilir.

Kaş ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3-4 saat kadar süren bir işlemdir. İlk önce saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden (genellikle ense bölgesi) kıl kökleri alınır ve özel solüsyonda herhangi bir saç kaybı olmaması için bekletilir. Daha sonra bu köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir.

Kaş Ekimi Kaç Günde İyileşir?

Ortalama olarak nakilden 3 ay sonra çıkmaya başlayan kaşlar, en verimli halini 7-8 ay sonra alıyor. Kaş ekimi işlemi yapıldıktan ve en az 7 ay sonra, kaşlara tekrar şekil verebilme mümkündür.

Operasyon sırasında hiçbir kesi işlemi uygulanmadığı için ekim sonrasında hasta günlük rutinine kolaylıkla dönebilmektedir.

Donör Bölge Kaç Günde İyileşir?

 

Donör bölgedeki yara görünümünün tamamen iyileşmesi yaklaşık 10 gün kadar sürebilmektedir.

Donör Bölgede Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Donör bölgede görülen bu kızarıklıklar size önerilen yıkama ve diğer önleyici talimatlara uyulması durumunda ortalama 3 hafta içerisinde iyileşmektedir.

Dökülen Kaşlar Tekrar Çıkar Mı?

 

Ekilen kaşlar öncelikle dökülür ve yerine daha sağlıklı kaşlar çıkar. Bu tüm kıl nakil operasyonlarında gerçekleşen bir durum olmaktadır.

Kaş Ekimi Fiyatları

Operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, klinik seçimi, ekim yapılan greft sayısı, kullanılan teknolojilere göre değişiklik göstermektedir. Detaylı Kaş Ekimi ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.