info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Kol ve Bacak Germe OperasyonuKOL GERME – BACAK GERME AMELİYATI

Kol ve bacak bölgesinde aşırı kilo alıp verme sonrasında, ileri yaşlarda derinin elastikiyetinde azalma sonucu olan sarkmalarda veya daha erken yaşlarda genetik yatkınlığa bağlı durumlarda kol ve bacaklarda sarkma, çatlaklar görülebilir.

Kol ve bacaklarda deri altı destek dokusunun gevşemesi ve azalması, yağ dokusunun aşırı ve uygun olmayan oranlarda birikimi gibi durumlar kol ve bacaklarda bu ameliyata ihtiyaç duyulabilir.

Kol ve Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol Germe Nasıl Yapılır? : Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. Bu durumda önce liposuction işlemi uygulanır. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır. Ameliyat yaklaşık 2-3 saat sürer. Hastanede 1 gece yatış gerektirir. Ertesi gün hasta rahatlıkla taburcu olabilir.

Mini kol germe ameliyatı genellikle, kol bölgesinde yağlanma problemi mevcut kişilerde bu yağlanmaya hafif- orta dereceli deri gevşekliği de eşlik ediyorsa uygundur.

Mini kol germe ameliyatı tekniğinde kol derisindeki gevşeklik enine düzlemde çıkartıldığı için iz, koltuk altında gizli olarak kalmaktadır. İlk zamanlarda bir miktar büzük veya bölgenin kapalı olması itibariyle kızarık olabilen iz, zamanla görünmez hale gelir. Bu nedenle mini kol germe ameliyatı hastalar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Bacak Germe Nasıl Yapılır? : Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Fazla ve sarkmış̧ deri kesilip çıkarılır, fazla yağ dokusu varsa bunlar da alınır. Kesi yerleri yan yana getirilip dikilir. Kasık bölgesi, bacak iç kısmında ve kalçanın altındaki kıvrım bölgesine gizlenir. Ameliyat yaklaşık 2-4 saat sürer. Hastanede 1 gece yatış gerektirir. Ertesi gün hasta rahatlıkla taburcu olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Olanlar Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ani ve aşırı kol hareketlerinden uzak durmak gerekir. 1 hafta kadar dikiş hattı kapalı pansuman ile takip edilir. 3 hafta kadar deniz ve havuz yasaktır. Kollar kullanılarak ağır iş yapılması 3 hafta süreyle yasaktır. Hasta günlük aktivitelerini ertesi günden itibaren rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Kol germe operasyonu sonrasında ortalama 3-4 hafta kadar özellikle kol bölgesine çalışılan aktif sporların yapılması uygun değildir.

Ameliyat sonrasında -özellikle liposuction da yapıldı ise erken dönemde yani ilk 2 haftada ellerde ve ön kolda ödem olabilir. Hatta bu ödem kol korsesine bağlı da olabilir. Ara ara korsenin çıkartılması ve yarım saat kadar kolların yukarıda tutulduğu bir pozisyonda yatarak dinlenmek hastaya çok iyi gelir.

Bacak Germe Ameliyatı Olanlar Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bacak germe ameliyatı esnasında konulan drenler genellikle ertesi gün çekilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Özel bir korse bir ay boyunca kullanılır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Varis çorabı 1 hafta kadar kullanılmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra izin verilir.

Ameliyattan sonra 1 ay boyunca izlerin genişlememesi için uyluk hareketleri mümkün olduğunca kısıtlamak gerekmektedir.

Kol ve Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol ve bacak germe ameliyatı fiyatları, uygulanacak olan yönteme, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı kol ve bacak germe ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.