info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - SSS

Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülmektedir; bu normal bir durumdur. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korur ve dökülme olmaz.

Bunun kararı yapılan ön inceleme sonrasında verilir. Fue tekniği genellikle tüm hastalara uygundur. Ancak küçük açıklıları, seyreklikleri olan kişilerde ve kaş ekimlerinde Dhi tekniği kullanılmaktadır.

Kronik rahatsızlığı olmayan 18 yaş üstü saç dökülmesi problemi yaşayan tüm erkek ve kadınlara yapılabilir.

Jinekomasti, memelerin erkeklerde de aynen kadınlarda olduğu gibi büyük olmasıdır. Jinekomastinin tek çözümü ameliyattır.

Meme protezi ameliyatında silikon meme dokusunun altına yerleştirilir. Bu nedenle protez, meme dokusuna ya da süt kanallarına zarar vermediği için emzirme konusunda bir risk yoktur.

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği, estetik operasyonlar arasında en sık uygulananların arasında yer almaktadır. Burunda doğumsal olarak var olan, sonradan oluşan veya travmalara bağlı olarak ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Burnun şekli değiştirilirken burun fonksiyonlarına zarar vermemek ve hatta var ise solunum problemleri de düzeltilmektedir. Rinoplasti ameliyatı, bu konu hakkında gerekli tecrübeye sahip, eğitimini almış olan hekimler ve cerrahlar tarafından yapmalıdır. Burun estetiği operasyonları Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılmaktadır. Fakat burun ameliyatlarına gönül vermiş KBB doktorları da bu ameliyatı yapabilmektedirler.

Doğum sonrası, doğumdan önce alınmış olan kilolara bağlı olarak çatlayıp, gevşeyen karın yapısının estetik bir görünüme kavuşması için karın germe ameliyatı emzirme dönemi bittikten sonra planlanmalıdır. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkmış olur.

Liposuction, halk arasında bilinen adıyla “yağ aldırma ameliyatı”, “liposakşın” vücudun bazı bölgelerinde fazla olan yağ dokularının vakum yöntemi ile alınıp daha düzgün vücut hatları elde etme yöntemidir. İnatçı yağ birikimlerinin olduğu bölgelerdeki yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir görünüm verilmiş olur. Liposuction bilinenin aksine bir zayıflama ameliyatı değildir, kontur düzeltme ameliyatıdır.

Yüz bölgesindeki hacim kayıplarının yeniden kazandırılmasında, kırışıklıklarının giderilmesinde, dudağın dolgunlaştırılmasında-belirginleştirilmesinde, gözaltı çukurlarının ve burundaki şekil bozuklarının düzeltilmesi gibi durumlarda özellikle hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı uygulamalardır.

Clostridium Botulinum adlı bakteriden laboratuvar koşullarında elde edilen, estetik tıpta yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir. Uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı bloke ederek geçici olarak kasların çalışmasını engelleyen bir ilaçtır.

Kadınlarda saç ekiminde saç dökülme nedenine göre erkeklerde olduğu gibi DHİ veya FUE teknikleri kullanılmaktadır.

Saçları boyatma işleminden ekim sonrası en az 3 ay kadar uzak durulması gerekir.

Mide küçültme ameliyatı olabilmek için hastanın 18-65 yaş aralığında ve anesteziyi kaldırabilecek bir vücuda sahip olması gerekir. Beden Kütle İndeksi (BKİ) 40'ın üzerinde, BKİ 35-40 arasında, Obeziteye bağlı olan ek hastalığı bulunan, BKİ 30-35 arasında ve diyabet ve metabolik sendrom, hipertansiyon, uyku apnesi gibi hastalıkları olan bireyler mide küçültme ameliyatı olabilirler.

Mide küçültme ameliyatı için Genel Cerrahi bölümüne başvurulur ve Mide küçültme ameliyatı Genel Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Mide küçültme SGK yani sosyal güvenlik kurumu tarafından ödeme alabilen bir operasyondur. Fakat SGK ödemesi alabilmesi için hastaların belli şartları taşıması gerekmektedir.

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

Gülüş tasarımı, kişinin ihtiyacı olan uygulamalara göre tedavi süreci değişiklik gösterir. Bu süre 2 ila 15 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Glutatyon, hücrelere zarar verebilen reaktif oksijen moleküllerini ve serbest radikalleri hedef alıp onları yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır.

Hastanın vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

Prp kişinin kendi vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Mezoterapi ise vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması işlemidir. Saç dökülmesi ve cilt gençleştirme için mezoterapi ve PRP kombine edilebilir.