info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Gençlik Aşısı (H100)GENÇLİK AŞISI (H100)

Gençlik Aşısı Nedir?

Kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden, eklemlere kadar vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit, bebeklikte ciltte bol miktarda bulunurken; 20’li yaşlardan itibaren hızla azalır. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber, cilt parlaklığını, esnekliğini ve nemini kaybeder.

Gençlik aşısı, diğer bir adıyla H-100, yaşlanmaya karşı mücadele için kullanılan en etkin formüllerden birisidir. Gençlik aşısı uygulaması cilde parlak, sağlıklı ve genç görünümü geri kazandırmayı amaçlar.

Cildinde yaşlanma belirtileri görülen, çevresel faktörlerden cildi zarar görmüş kişilere belirlenen miktar ve aralıklarla hyalüronik asit uygulama işlemidir.

H-100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanacağı bölgeye öncelikle anestezik krem sürülür. İnce iğneler yardımıyla belirlenen bölgelere hyalüronik asit enjekte edilir. Bu işlem, bölgenin genişliğine de bağlı olarak ortalama 15 ila 20 dakika sürmektedir. Parlama ve canlılık etkileri ise 2. günden itibaren ortaya çıkarak zaman içinde artar. Hyaluronik asit cilde enjekte edildikten sonra 12 ay içinde erir ancak cilt altında yapmış olduğu etkiler kalıcıdır.

H-100 Aşısı Kimlere Yapılır?

20 yaşından büyük, kadın ya da erkek herkese uygulanabilmektedir.

H-100 Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Uygulamanın etkisi müdahalenin hemen ardından hissedilmeye başlar. 2. Gün itibari ile uygulama yapılan bölgede canlılık parlama ortaya çıkmaya başlar.

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı tedavinin daha başarılı olmasını ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

H-100 Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Yılda tek veya 3 seans olarak uygulanır. Seans aralıkları 2-3 haftadır. Seans sayısı cilt tipine ve ihtiyaca göre değişmektedir.

H-100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

H-100 aşısı uygulaması gerçekleştikten sonra ilk 24 saat içinde spor yapılmamalı, aşıdan sonraki 2 gün içinde ağır spor hareketlerinden kaçınılmalıdır.

Sauna, hamam kullanımından kaçınılmalı, aşırı sıcak banyo yapılmamalı, aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.

Direk güneşe maruz kalınmamalıdır.

Uygulamanın yapıldığı bölgeye sert masaj yapılmamalıdır.

Bol su içilmelidir.

Varsa kötü alışkanlıklar bırakılmalıdır.

Gençlik Aşısı (H-100) Fiyatları

Gençlik Aşısı fiyatları, ciltte giderilmeye çalışılacak sorunun durum ve büyüklüğüne göre; işlem sırasında kullanılacak olan hyalüronik asit miktarına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı gençlik aşısı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.