info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Kepçe Kulak Estetiği - Otoplasti

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ (OTOPLASTİ)

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak deformitesi, normal anatomik pozisyonun aksine, kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak çocuklarda önemli psikososyal, duygusal veya davranışsal sorunların kaynağı olabilen sık karşılaşılan bir problemdir. Doğumsal kulak deformiteleri arasında en sık görülenidir.

Kepçe kulak belirtileri;

·         Kulak ile kafa arasındaki açı geniştir. Bu kulağı dışarıya doğru açık gösterir.

·         Kulak kıvrımları yeteri kadar gelişmemiştir. Kulak sanki ütülenmiş gibi dümdüz gözükür.

Kepçe Kulak Estetiği Öncesi

Plastik Cerrah tarafından öncelikle kişinin kulağıyla ilgili şikâyetleri ve operasyon sonrası beklentileri değerlendirilir.

Kulağın değişik açılardan fotoğrafı çekilerek operasyon sonrası muhtemel görüntüsü hakkında kişiye bilgi verilir

Ameliyat edilmiş kepçe kulakların, operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterilir.

Kepçe Kulak Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kepçe kulak operasyonu öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan ilaçlar (kan sulandırıcılar; aspirin vb.) bitki çayları kesilmelidir. Sigara kullanımı operasyon öncesinde bırakılmalıdır.

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak düzeltme estetiği nedir;  ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir, son derece kolay ve basit bir ameliyattır. Hastanın yaşı da göz önünde bulundurularak cerrahın önerisi doğrultusunda lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır. Kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), kulaktaki sorunun seviyesine göre değişmekle birlikte genellikle 45-90 dakikalık bir süreçte tamamlanan ameliyattır ve hastanede kalmayı gerektirmez. Kulak yapısına, cerrahın tekniği ve tercihine göre kulağın önünde veya arka kısmında operasyon yapılabilir. Sorunun temel nedenine yönelik bir estetik operasyon uygulanarak genellikle kulak kıkırdaklarına olması gerektiği gibi şekil verilir ve kulak geriye doğru yeniden konumlandırılır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

 Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulağa yaklaşık 2 hafta süre ile özel bantlar takılır. Bu bant yaklaşık 2 hafta devamlı takılmalıdır. Kepçe kulak bandı ile eski haline dönmek isteyen kıkırdağı tutan dikişlerdeki yük azaltılmış olur. Kıkırdak sertleşerek yeni pozisyonunda iyileşir. Kulakta birkaç hafta sürecek bir hissizlik olabilir. Bu dönemde saç kurutma ve fön işlemlerinden uzak durulmalıdır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyat esnasında uygulanan kesiler genel olarak kulak arkasında kalır. Bu iz 6-12 ayda giderek azalır neredeyse belirsiz hale gelir ve estetik soruna yol açabilecek herhangi bir sorun değildir. Ameliyat iyileşme sürecinde veya iyileştikten sonra kesinlikle işitmeyi etkilemez ve kişi normal hayatına rahatlıkla devam edebilir. Oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatında iyileşme süreci maksimum 1-2 hafta sürer.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı; Bu kulak deformasyonu fazla olmayan, uygun hastalara yapılması gerekir. Basit ve kolay bir yöntemdir. Genellikle güven verici ve sağlam bir işlem değildir. Kesin, sağlam ve etkin bir sonuç almak için kıkırdak şekillendirme yaparak onarılması daha güvenilir bir seçenektir.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı(Otoplasti) Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı uygulanacak olan yönteme, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı kepçe kulak ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.