info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Kadınlarda Karın Kası Estetiği - Two Pack

KADINLARDA KARIN KASI ESTETİĞİ / TWO PACK

Two Pack (Karın Kası Estetiği) Nedir?

Karın kası estetiği, insanların spor egzersizleriyle uzun sürede oluşturduğu kaslı karın görüntüsünü daha hızlı oluşturmaya ve net olarak ortaya çıkarmaya olanak tanıyan estetik bir operasyondur. Kadınlarda bu uygulama karın bölgesindeki iki kasın paralel doğrultuda çıkarılmasıdır. Kadınlarda yapılan karın kası estetiği two pack olarak bilinmektedir.

Vaser liposuction adı verilen teknik sayesinde karın bölgesindeki yağların alınması ve kalan yağın da kasları ortaya çıkaracak şekilde düzenlenmesi sağlanır.

Two Pack (Karın Kası Estetiği) Kimlere Yapılır?

Karın kası estetiği; spor yapmasına rağmen istediği karın kası görüntüsüne sahip olamayan; daha fit, estetik ve sportif bir görüntü isteyen, yoğun egzersiz programlarına zaman bulamayan ve daha kısa sürede karın kası görüntüsüne ulaşmak isteyen tüm sağlıklı kadınlara yapılabilen bir ameliyattır.

 

Two Pack (Karın Kası Estetiği) Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Two Pack operasyonu öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan ilaçlar (kan sulandırıcılar; aspirin vb.) bitki çayları kesilmelidir. Sigara kullanımı operasyon öncesinde bırakılmalıdır.

 

Two Pack (Karın Kası Estetiği) Ameliyatı

Operasyona başlamadan önce karın bölgesinde bulunan kas yapıları belirlenir ve işaretlenir.

Vücuttaki kas ve yağ dokusunu değerlendirip, kişiye özel kas estetiği ameliyat planı yapılmaktadır.

Bu işaretlere göre yağ dokuları şekillendirilir veya bölgeden tahliye edilir.

Karın kası estetiğinin yapılması için vaser liposuction adı verilen teknik ile yağların alınması ve kalan yağlarında kasları ortaya çıkaracak şekilde düzenlenmesi sağlanır. Karın bölgesinin şekillendirilmesi için yağ enjeksiyonları da bu teknikle kombine edilebilir. Bu teknikte kullanılan kanüller hem yağ almak hem de yağı şekillendirmek amacıyla kullanılır.

Karın kası ameliyatı genel anestezi altında ortalama 2-3 saat kadar süren cerrahi bir işlemdir. 1 gece hastanede kalınması yeterli olacaktır.

 

Two Pack (Karın Kası Estetiği)  Etkisi Ne Zaman Görünür?

Ameliyatın hemen ardından etki gözle görülmektedir. Ancak işlem nedeniyle şişlik ve ödem oluşabildiği için tam two pack görünümü 7-10 gün sonra tam olarak belirginleşmektedir.

 

Two Pack (Karın Kası Estetiği)  Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın kas estetiği operasyonu genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.

Operasyondan sonra ertesi gün hasta taburcu edilir. Kanül giriş yerleri küçük boyutlarda olsa bile hasta hijyene dikkat etmelidir.

Operasyon sonrası hekimin önerdiği süre boyunca yaklaşık 4 hafta kadar özel korse kullanımı gerekmektedir. Hastanın korse kullanırken vücudunu zorlayıcı etkinliklerden kaçınması gerekmektedir.

Sigara ve alkol gibi iyileşme süresini olumsuz etkileyecek alışkanlıklar en azından operasyonu takip eden üç haftalık süreçte kullanılmamalıdır.

Hasta operasyonu takip eden günden itibaren sosyal yaşamına hafif ağrılarla dönebilir.

Hasta iyileşme sürecinin kısalması ve sonuçların daha başarılı olması için ağır spor egzersizlerinden uzak durmalı ve hatta mümkünse bir ay hafif spor egzersizlerinin ötesine geçmemelidir.

Ayrıca hastalar ameliyat sonrasında düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelidir. Aksi takdirde kilo alımına bağlı olarak karın kasları oluşan yağlar nedeniyle kaybolmaya başlar.

 

Two Pack Ameliyatı Fiyatları

Two Pack ameliyatı fiyatı operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı Two Pack ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.