info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Badem - Çekik Göz Estetiği


BADEM / ÇEKİK GÖZ ESTETİĞİ

Badem Göz Nedir?

Yüz güzelliğinde insanların en çok önem verdikleri bölüm gözleridir. Sağlıklı ve parlak göz altları, büyük badem şeklinde yatık hafifçe çekik gözler badem göz olarak adlandırılır.

Badem Çekik Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği ya da çekik göz estetiği olarak da bilinen bu işlem, gözlerin daha çekici görünmesi için yapılan uygulamalardan bir tanesidir.

Badem Göz Estetiği gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır. Burada en önemli detay çekikliğin tam olmamasıdır. Çoğu zaman makyajla(eyeliner ile) ve göz bantları ile verilmeye çalışılan ifadenin kalıcı olması sağlanmaktadır.

Yukarı doğru çekik göz şekline sahip olma fırsatını ve baygın ve cansız gözlerden kurtulmanızı sağlar.

Kedi Göz Estetiği

Hastanın beklentileri, gözkapağı ve kaş arasındaki uyuma ve gözlerinin büyüklüğüne göre bu tür bir yöntemde hastada kullanılabilir. Kedilerin gözleri çekik olmasından kaynaklı bu yönteme bu ad verişmiştir. Kedi gözü estetiği ile ise doğal bir şekilde çekici bakışlar ortaya çıkmaktadır.

 Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Badem Göz Estetiği tamamen kişinin estetik algısına hitap eden bir işlemdir. Esas olan yüzünüzün ve göz yapınızın estetik açıdan buna uygun olup olmamasıdır. Özellikle yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip kişiler daha çok tercih etmektedir. Badem göz estetiği 25-45 yaş arasındaki kadınlara yapılmaktadır ve yapıldığı kişiye daha derin bakışlar kazandırırken aynı zamanda daha dinç bir görüntü de sağlamaktadır.

Badem göz operasyonu düşünen kişilerde operasyon öncesinde göz yapısının estetik operasyona uygun olup olmadığı mutlaka cerrah tarafından yapılacak olan muayene esnasında kontrol edilmelidir.

Yapılan askılama işleminin beğenilmediği takdirde geri alınabilen bir uygulama olması da Badem Göz Estetiği için artı bir değerdir.

 

 

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olan Badem Göz ameliyatı öncesi lokal anestezi yapılır. Uyuşma sonrasında gözün dış üst köşesinden küçük bir kesi açılarak özel cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir. Askı doku kemik zarına sabitlenir. Badem Göz şekline kavuşmuş olunur. 3-4 dikiş atılır, 1 hafta sonrasında dikişler alınır, iz kalmaz. Operasyon 30 – 60 dakika arası sürmektedir. Kişinin hastanede yatması gerekmez.

Hasta rahatlıkla konuşabilir, günlük hayatına devam edebilir.

Yapılan bu yukarıya doğru çekme işlemi kişinin yüz hatlarına göre yapılır. Her estetik gibi göz estetiği de kişiye özeldir.

Badem Göz Yaptıranlar Operasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz hijyenine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Badem göz ameliyatı yapıldığı gün kişinin araba kullanmaması gerekir.

 Sigara kullananların gözünde kızarmalar görülebilir.

Banyo, yüz yıkama ve göz çevresine hafif şekilde makyaj 2. günden sonra yapılabilir. Ancak ağır makyajlar, ağır kapatıcılar ile göz çevresini zorlamamak gerekir.

 

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Badem göz ameliyatı fiyatları operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi için iletişime geçiniz.