info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Hollywood Yanağı Estetiği - Bişektomi

HOLLYWOOD YANAĞI ESTETİĞİ (BİŞEKTOMİ)

Yanak estetiği olarak da tanımlanabilen bişektomi, yüz hatlarına daha keskin bir görünüm kazandırmak için yanak yağlarının alınmasıyla yapılan bir estetik operasyon türüdür. Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi sayesinde çene ve elmacık kemiklerinin ön plana çıkması sağlanarak yüz hatları daha belirgin hâle getirilir. Gençlik üçgeni olarak da anılan, elmacık kemikleri ile çene arasında ters üçgen görünümüne sahip yüz şekli elde edilmesi amaçlanan bişektomi operasyonu sayesinde yüz hatlarındaki orantısız görünüm giderilir.

Altın Oran

Her bir organın yüzdesi olan değerdir. Kişinin yüzünün bu yüzdelere uyması ise, estetik açıdan orantılıdır ve güzelliği belirtir. Altın oranda en fazla ve en önemli unsur ise çene ve aynı zamanda yanakların üçgen şekliyle ortaya çıkmasıdır. Hollywood yanağı estetiğinin temelinde altın oran, çıkık elmacık kemikleri ve ince çene bölgesi bulunmaktadır.

Jawline Dolgu Nedir?

Jawline nedir; çeneye yapılan müdahalelerle yüz hatlarını belirginleştirme işlemidir

Jawline dolgu, çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir.

Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.

Erkekler için maskulen hatların ifadesi olarak kabul gören, çene köşelerinin belirginleştirilmesi ve genişletilmesi şeklinde çene hattının vurgulanmasıdır.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha oranlı bir hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınmasını ifade eder.

Yüze daha çekici ve oranlı bir görünüm kazandırmak amacıyla ağız içinden yağ alınarak hastayı rahatsız eden dolgun ve kilolu görünüm yok edilir. Hollywood yıldızları tarafından da tercih edilmesinden dolayı Hollywood yanağı olarak da adlandırılan bu yüz estetiği operasyonu, elmacık kemiklerini ortaya çıkarıp, yüzü daha ince göstererek ince ve genç bir görünüm sağlar.

 

Hollywood Yanağı Estetiği (Bişektomi) Kimler Yaptırabilir?

Bişektomi, yanaklarındaki yağ miktarı fazla olan ve bu sebeple yüz hatları belirgin olmayan, yüzü toplu görünen, kalın ve kare yüz hatlarına sahip kişilere uygulanır.

Yanak yağlarının 20/25 yaşından önce çıkarılması önerilmemektedir. Aşırı bir durum olmadıkça, 20 yaşından önce yağın çıkarılmaması gelecekteki sorunları önlemek için iyidir. Çünkü bu yaştaki yağ katmanlarının kalınlığı daha sonraki yıllarda azalmaya başlar.

Erkekler de Bişektomi Ameliyatı Yaptırabilirler mi? Bu işlemi her ne kadar daha çok kadınlar talep ediyor olsa da, erkek hastalara da uygulanmaktadır. Yanak estetiği erkek hastalara uygulanırken kemik ve yağ yapısı farklı olduğundan daha az yağ çıkartılmaktadır.

 

 

Hollywood Yanağı Estetiği Planlama

Yanak estetiği ameliyatı, lokal anestezi veya genel anestezi altında, ortalama 30 dakikada biten oldukça rahat ve risksiz bir ameliyattır. Yanak estetiğinde, yanak bölgesinden alınacak yağın boyutu, şekli ve bu haliyle çenenin istenilen şekille oluşturulması, operasyondan önce yanak üçgeninin kişiye özel olarak hazırlanmasına bağlıdır. Bu sebeple mutlaka ve mutlaka plastik cerrahi uzmanının bu konudaki deneyiminin önemli olduğunu unutulmamalıdır.

Hollywood Yanağı Estetiği (Bişektomi) Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan ilaçlar (kan sulandırıcılar; aspirin vb.) bitki çayları kesilmelidir. Sigara ve alkol kullanımı operasyon öncesinde bırakılmalıdır.

 

Hollywood Yanağı Estetiği (Bişektomi) Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi veya genel anestezi altında, yanağın iç kısmına yaklaşık 1 cm. boyutunda kesi açılır. Yanak içi yağ dokusuna ulaşılır ve ardından bu dokunun önceden belirlenen kısmı yanak dokusundan çıkarılır. Ardından aynı işlem diğer yanağa da uygulanır. Bu noktada her iki yanağın da simetrik görünüme sokulması son derece önemlidir. Ayrıca elmacık kemiklerinin keskin görünüme kavuşması için alınan yağ dokusunun bir kısmı ya da bazı dolgu maddeleri bu bölgeye eklenir. Operasyonun tamamlanmasının ardından kesi bölgeleri dikilerek kapatılır.

 

 

Hollywood Yanağı (Bişektomi) Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bişektomi ameliyatından sonra kişinin hastanede kalması gerekmez. Kısa bir istirahatten sonra hasta taburcu edilir. Operasyona bağlı olarak ağız içindeki kesinin enfekte olmaması için hekim, antibiyotik kullanılmasını önerebilir.

Ameliyat sonrasında ağzın içinde küçük dikişler olduğu için, ilk gün kesinlikle katı gıda tüketilmemelidir. Ameliyatın ilk günü hem hasta çiğnemede güçlük yaşayabilir, hem de çiğnemek dikişlere zarar verebilir. İlk gün sıvı gıdalar ile beslendikten sonra ikinci günden itibaren hafif katı gıdalara ve devamında katı gıdaya geçilebilir.

Ameliyattan sonra üç gün boyunca ağız gargarası kullanılmalıdır. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve gargara yapılması olası enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olurken iyi bir ağız bakımı, iyileşme sürecini de hızlandıran etkenler arasındadır. Bişektomi operasyonundan sonra kesi bölgesi, yaklaşık bir hafta sonra iyileşse de yüzde ve özellikle yanak bölgesinde iki ila üç hafta boyunca ödem ve şişlik olması normaldir. Hekimin önerdiği ölçüde soğuk uygulamaları şişliklerin düşük seviyede kalmasına yardımcıdır.

Bişektomi ameliyatıyla yanak içindeki yağ dokusu çıkarıldığından yapılan işlem kalıcıdır. Kişinin kilo alması durumunda da yanak bölgesine eskisi kadar fazla yağ dokusu birikmez, dolayısıyla üçgen yüz görünümü kaybolmaz.

Yanak ameliyatından sonra dikişler hemen hemen hiç hissedilmez. Birkaç gün içerisinde yanaklardaki dikişler erir ve yok olur. Yanaklardaki tüm hassasiyet de sona erer.

Bişektomi ameliyatı yaptıranlar kısa sürede sosyal yaşamlarına dönebilirler.

 

Hollywood Yanağı Ameliyatı(Bişektomi) Fiyatları

Hollywood Yanağı Ameliyatı(Bişektomi) fiyatı operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı Bişektomi ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.