info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Popo Estetiği – Brezilya Poposu (BBL)POPO ESTETİĞİ - BREZİLYA POPOSU(BBL)

Her kadın düzgün görünümlü bir kalçaya sahip olmak ister. Kalça ve basen bölgesi kadın vücudunun düzgün görünüme sahip olması gereken, en çok dikkat çekici bölümlerinden biridir.

Popo (Kalça) Estetiği Nedir?

Kalça estetiği aslına bakıldığında, kalça, basen ve bel bölgesinde yapılan çeşitli işlemler olarak nitelendirilebilir. İhtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift/Brezilya Poposu (BBL) adıyla yaygınlaşmıştır.

Yapılan tüm işlemler popo kısmını şekillendirmek ve basenlerdeki fazlalıkların atılmasını sağlamak, böylece bel çukurunun ortaya çıkmasını sağlayarak daha ince, daha fit bir görünüm elde etmektir. Bu nedenle estetik operasyonlara kişilerin isteklerine göre yön verilmektedir.

Eğer kalça ve basen bölgesinin inceltilmesi isteniyorsa, böyle durumlarda liposuction işlemlerinin yapılması gerekecektir. Liposuction işlemlerinde popo içerisindeki fazla yağ alınır. Kalçanın daha dik bir görünüme kavuşması içinse üst kısımlar yağ enjeksiyonu ile desteklenmelidir. Eğer çıkan yağ yeterli değil ise silikon malzeme kullanımına gidilebilir.

BBL Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zayıf ve düz popolu kişilerden liposuction ile yeterli yağ elde etmek mümkün olmadığından silikon protezler ile popo şekillendirilir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi liposuction bölgelerinin sayısına göre 3 ila 5 saat arasında değişmektedir. Vaser liposuction yöntemi ile özellikle karın bel ve de gerekirse vücudun diğer bölgelerinden steril bir şekilde toplanan yağlar, daha sonra popo bölgesine enjekte edilmektedir. Böylece karın ve bel incelirken popo dolgunlaşmaktadır.

Tüm bu işlemler  1 cm lik çok küçük kesiler ile girilerek yapılmaktadır ve böylelikle vücudunuzda herhangi bir iz kalmamaktadır.

Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği işlemler arasında yer almaktadır. Özellikle doğumlardan sonra sırt bel ve karın bölgesinde yağlar depolanmaktadır. BBL ile yağlardan kurtularak vücudunuz şekillendirmiş olmaktadır.

Hastanede yatış süreniz ise 1 gündür.

BBL ameliyatı sonrası enjekte edilen yağların %30-40 kadarı ilerleyen zamanlarda kaybedilmektedir.

Yapılan enjekte işlemleri sonucunda popo estetiğine uygun olarak önerilen korselerin kullanılması bölgenin şekillenmesinde önemli katkılar sağlar. Doktor önerisine göre 2 ila 4 hafta süreyle vücudu saran ve de hafif bası uygulayan korseler kullanılması gerekmektedir.

Bu 4 haftalık süreç içerisinde spor aktivitelerine ara verilmelidir.

Yaklaşık 20 gün yağ kaybını en aza indirmek için yüz üstü uyumak tavsiye edilmektedir.

Popo estetiği için silikon protezlerde kullanılabiliyor ancak yağ enjeksiyonuna göre çok fazla dezavantajları olduğu için pek tercih edilmemektedir.

Son olarak da istenmeyen sonuçların ortaya çıkmaması için bu konu hakkında gerekli tecrübeye sahip, eğitimini almış, alanında uzman hekimler tercih edilmelidir.

 

Kalça Estetiği Çeşitleri

Kişinin hangi operasyona ihtiyacı olduğu cerrah tarafından yapılan değerlendirmede belirlenmektedir. Kalça estetiği çeşitleri;

Ø  Kalça dolgunlaştırma ve yeniden şekillendirme

Ø  Kalça dikleştirme

Ø  Kalça küçültme

 

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Estetiği Uygulaması

Bu işlemlerde genel olarak basen bölgesinden, bel bölgesinden, poponun alt kısımlarından ve poponun üst kısımlarından lazer ile yağ alınması işlemi yapılmaktadır. Daha dik bir görünüm sağlamak amacıyla popodan alınan yağlar özel maddeler ile yoğunlaştırılarak kalçanın üst kısımlarında enjekte edilir. Böylelikle popo hem daha dolgun bir görünüme sahip olacaktır, hem de eskisinden çok daha dik bir duruşa sahip olunur.

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Fakat rezerv varsa işlem tekrar edilebilir. Son yıllarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalarda geliştirilen bazı teknikler ile yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Özellikle zayıflama olmazsa büyük oranda kalıcı olur.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve süresi ortalama 3 saattir. Ameliyat sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir.

 

Popo Protezi ile Kalça Estetiği

Popo protezi işlemi genellikle alınan yağın yeterli olmadığı durumlarda yapılmaktadır. Eğer popodan alınan yağ, kalçanın üst kısımlarına uygulandığında yeterli miktara dolgunluk sağlanmamışsa böyle durumlarda daha estetik bir görünüm elde etmek amacıyla silikon protez kullanılmaktadır.

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası altında, her iki popo yarısında cep oluşturulur. Bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine göre daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrası erken dönemde oturma kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesilerde iltihaplanma riski yerleşim yeri nedeniyle daha fazladır. Popo kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) sonrası hijyen çok önem kazanır. Ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye çalışılır. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de bir kapsül ile protez vücut dokularından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşarak otururken hastanın ağrı hissetmesine neden olabilir.

Kalça estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3 saat sürer. 5 gün sonra işe dönülebilir.

 

 

Popo Kaldırma Estetiği

Popo estetiği için kullanılan bir diğer önemli teknik de popo germe işlemidir. Popo kaldırma estetiği genellikle önceden çok kilolu olan ancak sonrasında zayıflayan kadınlar için uygulanmaktadır.

Zayıflamaya bağlı olarak cilt içerisinde eriyen yağların yerinde çökme gibi problemler yaşanabilmektedir. Böyle sorunlarda genellikle fazla derinin alınmasıyla estetik işlemlerine başlanmaktadır.

Cilt kalitesi iyi seviyede olan hastalar için bu kötü görünümün düzeltilmesi ve daha düzgün bir popo yapısı elde edilmesi için yağ dokusu enjeksiyonu ya da silikon uygulaması yapılabilmektedir.

 

Popo Estetiği –Brezilya Poposu (Bbl) Ameliyatı Fiyatları

Popo Estetiği –Brezilya Poposu (Bbl) ameliyatı fiyatı, uygulanacak olan yönteme, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı Popo Estetiği –Brezilya Poposu (Bbl) ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.