info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Karın Germe - Abdominoplasti

KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTİ)

 

Abdominoplasti Nedir?

Karın germe (abdominoplasti); orta ve alt karın bölgesindeki fazla yağların alındığı, ciltteki sarkmaların düzeltildiği, karın kaslarının sağlamlaştırıldığı bir ameliyattır.

Karın germe ameliyatı ile karın yağlardan ve sarkık deriden kurtulmak mümkündür. Karın germe ameliyatlarında çeşitli teknikler kullanılmaktadır. Karın germe ameliyatı; meme ameliyatı, liposuction gibi ameliyatlarla birlikte uygulanabilmektedir.

Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için cerrahınız tarafından bir çizim yapılmaktadır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrası kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanır.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Göbek deliği ile sezaryen kesisi arasındaki sarkmış deri alınır ve aynı zamanda gerekli görülürse aynı bölgeye liposuction işlemi ve kaslara müdahale edilerek ameliyat yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın germe ameliyatı sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatı sonrası ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Abdominoplasti Ne Kadar Sürer? : İşleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir.

 

Mini Abdominoplasti

Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir.

 

Bel Germe Estetiği

Bel germe ameliyatı, kişilerde bel oyuntusunu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir estetik operasyondur. Fazla kilolardan dolayı belde oluşan simit görünümünü tamamen ortadan kaldıran bu işlem sonunda kadınlar ideal vücut görünümüne ulaşır. Bel için gerçekleşen bu operasyon genel anestezi altında uygulanır. Kasık bölgesinden girilerek bel bölgesindeki yağlar alınır. Karın bölgesinde gerekli görülen yağ alma işlemleri de gerçekleştirilebilir. Daha iyi bir sonuç elde etmek için karın germe operasyonu ile birlikte uygulanmaktadır.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Abdominoplasti sonrası ameliyat koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 1-2 gün sonra hastaneden hastalar taburcu edilir. Karın germe ameliyatı sonrasında özel bir korse giyilmesi gerekir ve bu korsenin 1 ay boyunca sürekli olarak giyilmesi gerekir

Ameliyat sırasında karın bölgesinde yapılan işlemler ve dikişler nedeniyle bir süre ağrı olması normaldir ve doktorunuz tarafından gerekli ağrı kesici uygulamaları yapılacaktır. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilir ve gündelik işlerinizi kendi kendinize yapabilirsiniz. Kendinizi iyi hissedip hissetmemenize göre değişmekle birlikte ortalama koşullarda yaklaşık 2-4 hafta içerisinde iş yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Bu verilen bilgiler tam karın germe ameliyatları için geçerli olup daha hafif şiddetteki sorunların çözümüne yönelik olarak uygulanan mini abdominoplasti olanlar iyileşme süresi daha kısa olmakla birlikle hastalar 3-4 gün içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilirler.

Abdominoplasti Ameliyatı Fiyatları

Abdominoplasti ameliyatı fiyatı, uygulanacak olan yönteme, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı abdominoplasti ameliyatı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.