info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Hollywood Smile - Gülüş TasarımıHOLLYWOOD SMİLE-GÜLÜŞ TASARIMI

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Nedir?

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

 

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı bilgisayar ortamında planlanır. Amaç, yüz hatları ile uyumlu olmayan ağız yapısına çeşitli uygulamalar yapılarak estetiklik kazandırmaktır. Hastaların yüz ve diş oran analizleri ile yüksek kalitede dijital fotoğraflar ve videolardan faydalanılır. Programının sunduğu ileri teknolojik imkânlarla hastanın diş tasarımı önce dijital ortamda tasarlanır. Hastanın video kayıtlarındaki görüntüsünden faydalanarak tasarlanan dişlerin hem hastanın mimikleriyle hem de her açından yüzüyle uyumlu olması sağlanır.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

Gingivektomi(Diş eti fazlalıklarının cerrahi yöntem ile alınması)

Lamine Diş (Yaprak Porselen)

Diş Beyazlatma

Kompozit Lamine (Bonding)

Zirkonyum Kaplama

Tam Seramikler (Emax-Empress Kaplamalar)

Ortodonti Tedavisi

İmplant Tedavisi

Diş ve Diş Eti Seviyeleme

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımında ilk olarak hastanın estetik beklentilerini doğru olarak anlamak ve ihtiyaçları doğru belirlemek çok önemlidir.

Öncelikle fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dâhil edileceği değerlendirilir.

Hastaların ağız içi ve yüz fotoğraflarıyla bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak ölçümlemeler yapılır ve yüz şekline uyum hesaplanır.

Hastanı mevcut olan diş problemleri tedavi edilir ve iyileşme dönemleri tamamlandıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemleri, kimi zaman yalnızca porselen dolgularla, kimi zaman da Zirkonyum, Lamina gibi Protetik uygulamalar ile estetik gülüş tasarımı yapılır.

Emax Diş Kaplama Nedir?

Diş hekimliğinde hastalara gerçekçi, doğal görünümlü gülümsemeler vermek için özel seramikler kullanılmaktadır. IPS E-Max, diğer diş restoratiflerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemedir. Tamamen seramikten yapılmış diş restorasyonları metal içermez.

Laminate veneer (yaprak porselen), tam kron, endokron gibi birçok estetik materyal emax ile üretilebilmektedir.

Emax empress bazlı seramik protezler, mükemmel ışık geçirgenliği, dayanıklılığı, uzun ömürlü olması ve gücü nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir.

Empress diş kaplama, aşağıdaki estetik kusurların düzeltilmesi için önemli çözümler sunar. Bu anlamda gülüş tasarımı ve gülüş estetiği uygulamaları arasında popüler bir uygulamadır.

 

Emax Empress Kaplama Avantajları Nelerdir?

Doğal dişlerle uyumludur: Emax kuronlar, yarı saydam ve gerçekçi bir görünüme sahiptir. Işık yansımaları doğal dişin mine dokusuna çok yakındır.

Tamamen seramiktir: Emax temelli protezler, porselenin altında metal alaşım içermezler. Bu sayede alttaki metalin gri çizgisi diş etlerinde görünmez.

Dayanıklıdır: Cam seramik ve mukavemeti yüksek lityum disilikattan yapıldıkları için çatlama ve kırılma olasılıkları çok düşüktür.

Diş yapısını korur: Çok güçlü malzemeyle üretildikleri için ince kesitlerle hazırlanabilirler. Bu sayede hem optimum estetik sağlar hem de doğal diş yapısının minimum düzeyde çıkarılmasını gerektirir.

Bu materyal estetik diş hekimliğinin ve gülüş tasarımının temelidir.

 

Tam Seramik Kuronlar

 Aşınmış, yıpranmış ya da kaybedilmiş dişlerin kaplanması ve yenilenmesi işlemidir. Doğal dişlerimiz ışığı geçirir. Doğal dişlerimizi kaybettiğimizde yerine yapılan kuron ve köprü protezlerde kullanılan metal üstü porselen uygulaması metalden dolayı ışığı geçirmez. Bu sebeple daha mat ve yapay durur. İyi bir estetik ve doğal görünüm için ön bölge kuronlarının alt yapısında güçlendirilmiş porselen kullanılır. Bu güçlendirilmiş porselen alt yapı ve porselen üst yapı ışığı, doğal dişe yakın bir şekilde geçirdiği için, derinlik ve canlılık çok daha iyidir. Oldukça gerçekçi görünür ve dişeti ile birleşim yerinde metal destekli protezler gibi koyu renk oluşturmaz.

 

Tam Seramik Kuron Avantajları Nelerdir?

Tam seramik kuronların ışığı geçiriyor olması onlara doğal diş görünümü kazandırır. Metal destekli porselenler yoğun ışık alan ön bölgede mat ve oldukça yapay görünür.

Metal destekli porselenler zaman zaman diş eti ile birleşim yerinde koyu renkli bir görüntüye sebep olurlar. Bazen de diş etinin morlaşmasına sebep olurlar. Tam seramik veneer kuronlarda metal içermediği için bu tür olumsuzluklara rastlanmaz.

Doku uyumluluğu metalden çok daha iyi olduğu için, diş etinde alerjik reaksiyon ve iritasyonlara sebep olmaz.

 

Non-Prep Materyal Nedir?

'Non-prep '' Lamina Veneerler dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan, anestezi olmadan sadece diş ölçüsü alınarak yapılan dişlerin ön yüzeyine gelen ince yaprak porselenlerdir. Geleneksel laminalar gibi Non-prep" laminalar da dişlerin ön yüzeyine yapıştırılır. Dişin boyutu, şekli ve rengi kolayca değiştirilir. Bu tedavi yöntemiyle diş yapısında büyük bir aşındırma ve kesme gerektirmez.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Hangi Dişlere Yapılır?

Gülüş tasarımı işleminde dişler, dişetleri, dudak ve yanak gibi bölgelerde gerekli görülürse tümünde işlemler yapılabilir.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Kaç Yaş Sınırı Nedir?

Genellikle 18 yaşını tamamlamış bireylere ve dişlerinde herhangi bir hassasiyeti olmayan gençlere de uygulanabilir.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

Gülüş tasarımı, kişinin ihtiyacı olan uygulamalara göre tedavi süreci değişiklik gösterir. Bu süre 2 ila 15 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Ne Kadar Dayanır?

Hastanın dişlerine ve ağız sağlığına gösterdiği özen de kullanım süresini etkiler.

Hastalar düzenli kontrole gittikleri ve hekimler tarafından verilen bakım önerilerini uyguladıkları sürece en az 10 yıl sorunsuz biçimde dişlerini kullanabilirler.

Hollywood Smile-Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatları, uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, kullanılacak olan malzeme, yönteme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı gülüş tasarımı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.