info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Fue Yöntemi İle Saç Ekimi


saç ekiminin Etkileri Estepower fue dhı transplant

 

 Saç Ekimi - Sonuçlarımızı incelemek için hemen tıkla!

 

 FUE YÖNTEMİ İLE MAKSİMUM GREFT SAÇ EKİMİ

Fue Saç Ekimi Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, hastanın ense bölgesinden alınan kendi saç köklerinin dökülme yaşanan alanlara nakledilerek kalıcı saç kaybının giderilmesidir. FUE tekniği, hem saç foliküllerinin toplanmasında hem de yeni yerlerine nakledilmesinde kullanılır. FUE tekniği ile yapılan saç ekimi, cerrahi bir işlem olarak tanımlansa da; kesi ya da dikiş gibi işlemler uygulanmaz.

Fue Saç Ekimi Aşamaları

1.    Saç köklerinin toplanması

2.    Kanalların açılması

3.    Köklerin ekilmesi

Saç Köklerinin Toplanması: FUE saç ekim tekniğinde alım aşamasında uç kısmında silindirik punch olan mikro-motor cihazlar kullanılarak, saç kökleri iki kulak arası bölgeden tek tek alınır. Kökler yan yana çıkarılmaz, arada birkaç folikül atlanarak alınır. (her 4 folikülden 1 tanesi alınır). Saç köklerinin toplanması penset dediğimiz cımbız benzeri cerrahi aletler kullanılarak yapılır. Bu işlem 2-3 saat sürmektedir.

Kanalların Açılması: Ense (donör) bölgesinden toplanan köklerin, saç ekimi yapılacak alana ekilmesi için deriye safir uçla küçük kesikler atılarak yapılan işlemdir. Saç köklerinin açılmasında safir uçların kullanımı ile çok daha kolay doğal saç ekim açısı ve yönü belirlemek mümkün olmaktadır. Safir uçların kullanılması ile kanalların açılması sonrası daha hızlı iyileşme görülür.

Köklerin Ekilmesi: Toplanan kökler açılan kanallara tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Hastanın donör alanı ve açıklığına göre FUE saç ekim tekniğinde tek seansta minimum 1500- maksimum 7500 greft ekimi gerçekleştirilir.

 

Safir FUE Nedir?

Dünyadaki en değerli taşlardan biri olan safir uçlu kalemlerle yapılan saç ekim yöntemidir. FUE yöntemiyle kökler alındıktan sonra değerli bir elmas olan safir uçlu kalemler aracığıyla saçlı derinin boş alanlarında üç boyutlu kanallar açılmaktadır. Daha sonra alınan kökler o kanallara yerleştirilir.

Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Saç ekim işlemi sonrasında belli bir dönem ilaç kullanılması gerekmektedir. Antibiyotik, ödem sökücü ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Hasta, yatış pozisyonu, buz uygulaması gibi yapılması gerekenler hakkında hekim tarafından bilgilendirilir. Saç köklerinin yeni yerlerine adapte olabilmeleri için ekim yapılan alanı kaşımamak, direkt güneş ışığından korumak ve bölgeyi herhangi bir darbeden korumak gereklidir. Ekimden sonraki ilk yıkama uzman tarafından yapılır ve sonrasındaki yıkamalarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hastalara anlatılır. 2. günden başlayarak 1 ay boyunca her gün yıkama yapılmalıdır. 10. Veya 12. Günde de yine özellikli bir yıkama yapılarak kabuklar temizlenir.(mümkünse işlem yapılan hastanede yapılmalıdır.) Son yıkamadan sonra günlük yaşantıya tamamen dönülmektedir. Uzun dönem kullanılması gereken vitamin ilaçları ya da spreyler hekim tarafından önerilebilir.

 

Başkasından Saç Nakli Olur Mu?

Saç ekiminde kendi saç köklerinizin kullanılması esastır. Bir başkasına ait olan saç kökleri veya sentetik maddeler kullanılamaz.

 

Saç Ekiminden Sonra Saç Dökülür Mü?

Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülmektedir; ancak bu normal bir durumdur. Çünkü dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korur ve dökülme olmaz.

 

Ekilen Saçlar Kaç Gün Sonra Dökülür Ne Zaman Biter?

Ekim işlemini takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülmektedir. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkmaktadır.

 

Saç Ekiminde Arkadan Alınan Kökler Tekrar Çıkar Mı?

Saç kökünün alındığı bölgede saçların bir bölümü geri gelir. Ama tamamı geri gelmez.

 

Saç Ekiminden Sonra Ağrı Olur Mu?

Ciddi bir ağrı söz konusu değildir. Kişiden kişiye ağrı eşikleri farklılık gösterdiği için, sadece müdahale gününün akşamında bazı hastalar ağrı kesici kullanma ihtiyacı duyacak kadar bir ağrı hissedebilirler.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekimden sonra 3. Ayda saçlar uzamaya başlar. 6-7 ay sonra gözle görülür bir değişim oluşmaktadır. Son halini ise ekimden sonraki 1 yıl içinde alır.

 

FUE Saç Ekiminin DHI Saç Ekiminden Farkı Nedir?

 

FUE tekniği ile hastalara seans başına yaklaşık 1500-7500 greft miktarında saç ekimi yapılırken, DHI tekniği ile seans başına 1500-4500 greft saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

DHI tekniği, FUE tekniğini göre daha yeni ve teknolojik olduğu için iyileşme süreci kısa sürmektedir.

FUE yöntemi esnasında hastanın saçlarının hepsi tıraş edilmek zorundadır. Fakat DHI yönteminde hastanın sadece işlem uygulanacak bölgesinin tıraş edilmesi yeterlidir.

DHI uygulaması, son teknoloji ekipmanlar ve kalabalık bir cerrah grubu gerektirdiği için, FUE yöntemine göre maliyet açısından biraz daha yüksektir. FUE operasyonları ise daha uygun maliyetlerde hastalara uygulanabilmektedir.

FUE tekniği hastanın işlem bölgesine göre sadece 6-8 saat içerisinde tamamlayabiliyorken, DHI yöntemi biraz daha kısa sürmektedir.

 

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, ekim yapılan greft sayısı, seans miktarı, kullanılan teknolojilere göre değişiklik göstermektedir. Detaylı FUE Saç Ekimi ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.