info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - Erkek Genital Bölge Operasyonları


 

ERKEK GENİTAL BÖLGE OPERASYONLARI

PENİS BÜYÜTME & PENİS KALINLAŞTIRMA

 

Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyunun uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliğidir. Birçok nedene bağlı olarak penisde; penis boyu uzatma ameliyatı, penis kalınlaştırma ameliyatı yapılabilmektedir. Penis ereksiyona geldiğinde boyuna ve enine büyür, hacim artışı ve boyunda da uzama meydana gelir. Penis normalde 7,5cm ile 10,5 cm aralığında ve ereksiyon halinde ortalama olarak 13-15 cm uzunluğuna erişir. Boy uzunluğu bunun altında kalanlara ve hasta talebine göre penis boy uzatma işlemi uygulanabilmektedir.

 

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

Penis büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Pubis bölgesine yapılan uygun kesi ile girilerek penisi vücuda bağlayan ana yapı olan askılayıcı bağa ulaşılır ve bu bağ kesilir. Penis öne doğru çekilerek pubis alanındaki deriden yararlanarak penis boyu uzatılmış olur. Uygulanan bu yöntem ile normalde var olan ancak penisin gözükmeyen kısmı ortaya çıkarılarak bir uzama sağlanmış olur. Peniste herhangi bir ereksiyon, duyu, ya da his kaybı oluşmaz. Sonuç olarak bu operasyon ile peniste maksimum 3-4 cm net bir uzama elde edilir.

Penisin kalınlaştırma işlemi ise penise hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesi ile sağlanır. Genel anestezi altında uygulanır. Yağlar liposuction tekniği ile alınmaktadır. Ameliyatın ilk aşamasında liposuction işlemi ile hastanın karın ya da bel bölgesinden yağ dokusu alınır ve alınan yağ dokusu santrifüj edilir. Ameliyatın sonraki aşamasında ise ilk aşamada elde edilen yağ hücreleri hastanın penis etrafına 360 derece olacak şekilde enjekte edilir. Penis yüzeyinde hafif dalgalanmalar olabilir ve bu durum normaldir.

Penise yağ enjeksiyonları, penis uzatma operasyonları ile de kombine edilebilmektedir.

 

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Operasyon sonrası 3 gün süresince penisi saran özel bir bandaj kullanılmaktadır.  Operasyon sonrası en az 3 hafta cinsel perhiz gerekmektedir. Operasyon sonrası iyileşme 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. İşlem sonrası, penis çapında belirgin derecede artış sağlanmaktadır. Hastanede 1 gece yatış önerilmektedir.

 

 

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatı fiyatları, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğu, hastane seçimi, kullanılacak olan malzeme ve ekip giderlerine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.