info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - Hizmet - DHI Yöntemi İle Saç Ekimi

Dhı traşsız saç ekimi choi kalem yöntemi.Estepower clinic

 Dhı Saç Ekim ameliyatı - Bilgi almak için bizimle iletişime geçin

 

DHI YÖNTEMİ İLE (KALEM TEKNİĞİ - TRAŞSIZ )SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekim Nedir

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir.

Donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek alana, herhangi bir kanal açılmadan, sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken özel bir kalem (Choı Pen-Implanter Kalem) yardımı ile kanal açma ve ekim işleminin bir anda, tek aşamalı olarak gerçekleştiği bir saç ekimi yöntemidir.

DHI tekniği ülkemizde tıraşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir.

DHI (Kalem) Saç Ekim Yöntemi

Donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek alana, herhangi bir kanal açılmadan özel bir kalem (Choı Pen-Implanter Kalem) yardımı ile iki aşamanın (kanal açma+ekim) bir anda, tek aşamalı olarak gerçekleştiği bir saç ekimi yöntemidir.

Implanter/Choi iğnesi, şekil olarak çok ince, silindirik ve keskin bir uca sahip olup normal bir saç folikülü kanalı şeklinde dizayn edilmiştir. Saç kökleri de bu kanal boyunca ilerletilerek iğneye yerleştirilebilmektedir.

Dhi Saç Ekimi Kalem Tekniği İle Saç Nakli Aşamaları

Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri rahatlatılır ve mikro-motor cihazlar kullanılarak saç kökleri toplanır. Ardından toplanan saç köklerinin, bu özel kalem sayesinde kanal açma işlemi olmadan kafa derisine yerleştirilme işlemine başlanır.

Saç kökleri özel choi kalemi sayesinde kafa derisine yerleştirir. Bu kalem, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur.

İşlem yaklaşık 4 - 6 saat kadar sürmektedir. İşlem sonrası birinci gün kontrol yapılır. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün boyunca devam eder.

DHI (Kalem) Saç Ekim Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkân sağlar.

Saç köklerinin sağ kalma oranları daha yüksektir.

Kesi alanı daha az olacağından kanama riski de daha azdır.

Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.

Mevcut saçlar hasar görmez. Saçı seyrelmiş hastalarda uygulanabilen bir yöntemdir.

Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

DHI (Kalem) Saç Ekim Yönteminin Dezavantajları Nelerdir?

Diğer saç ekim metotlarıyla kıyaslandığında genellikle maliyeti yüksek bir yöntemdir.

Ekim işlemini yapacak kişinin daha dikkatli olması gerekmektedir.

Saçlı bir alana ekim yapılacağından eğer ekimi yapan kişi yeterli tecrübeye sahip değilse bu dar alanda çalışırken Choi iğneleri ile diğer saç köklerine zarar verebilme olasılığı yüksektir.

 

Dhi Saç Ekiminin FUE Saç Ekiminden Farkı Nedir?

 

FUE tekniği ile hastalara seans başına yaklaşık 1500-7500 greft miktarında saç ekimi yapılırken, DHI tekniği ile seans başına 1500-4500 greft saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

DHI tekniği, FUE tekniğini göre daha yeni ve teknolojik olduğu için iyileşme süreci kısa sürmektedir.

FUE yöntemi esnasında hastanın saçlarının hepsi tıraş edilmek zorundadır. Fakat DHI yönteminde hastanın sadece işlem uygulanacak bölgesinin tıraş edilmesi yeterlidir.

DHI uygulaması, son teknoloji ekipmanlar ve kalabalık bir cerrah grubu gerektirdiği için, FUE yöntemine göre maliyet açısından biraz daha yüksektir. FUE operasyonları ise daha uygun maliyetlerde hastalara uygulanabilmektedir.

FUE tekniği hastanın işlem bölgesine göre sadece 6-8 saat içerisinde tamamlayabiliyorken, DHI yöntemi biraz daha kısa sürmektedir.

 

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekiminden sonra bir dönem kullanılması gereken ilaçlar vardır. Bunlar antibiyotik, ağrı kesici, ödem sökücüdür. 2 gün sonra yıkama işlemi ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 2. Gün itibariyle her gün önerilen şekilde 1 ay boyunca her gün saçların yıkanması gerekmektedir. 10. Ya da 12. Günde yine özel bir yıkama yapılarak kabuklar temizlenir.

Saç ekiminde en çok merak edilenlere kısaca değinecek olursak;

Saç ekimi kimlere yapılır?

Kronik rahatsızlığı olmayan 18 yaş üstü saç dökülmesi problemi yaşayan tüm erkek ve kadınlara yapılabilir.

Peki hangi kişilerde hangi yöntem kullanılmalıdır?

Bunun kararı yapılan ön inceleme sonrasında verilir. Fue tekniği genellikle tüm hastalara uygundur. Ancak küçük açıklıları, seyreklikleri olan kişilerde ve kaş ekimlerinde Dhi tekniği kullanılmaktadır.

Saç ekimi yaptırmak için hangi mevsim tercih edilmelidir?

Saç ekimi yaptırmanın bir mevsimi yoktur. Sizin için ne zaman uygunsa yapılabilir.

En çok merak edilenlerden saç ekiminden sonra saçlar dökülür mü?

Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülmektedir;  bu normal bir durumdur. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korur ve dökülme olmaz.

Peki Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekimden sonra 3. Ayda saçlar uzamaya başlar. 6-7 ay sonra gözle görülür bir değişim oluşmaktadır. Son halini ise ekimden sonraki 1 yıl içinde alır.

 

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ne kadar deneyimli olduğuna, hastane seçimi, ekim yapılan greft sayısı, seans miktarı, kullanılan teknolojilere göre değişiklik göstermektedir. Detaylı DHI Saç Ekimi ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.