info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - GÖĞÜSLERİMİZİ ESKİ HALİNE GETİRMENİN 4 YOLU
November 10, 2020 - By. Admin

GÖĞÜSLERİMİZİ ESKİ HALİNE GETİRMENİN 4 YOLU

EMZİRMEDEN SONRA HAYAT

GÖĞÜSLERİMİZİ ESKİ HALİNE GETİRMENİN 4 YOLU

 

Hamilelik ve emzirme döneminde alınan kilolar, süt üretimi, bebeğin emmesi gibi nedenlerle göğüsler etkilenmektedir. Bu dönemde kadınlar göğüslerinin büyüklüğünde, şeklinde ve renginde değişikliklerle karşılaşmaktadır. Emzirme süreci tamamlandıktan ve alınan kilolar verildikten sonra memelerin içi boşalır ve sarkar.


Peki bu durumu düzeltmenin yolları nelerdir?

1.     Egzersiz

 

Egzersiz yapmak meme dokusu üzerinde direkt etkili değildir. Göğüslerin içerisinde yağ dokusu vardır, yani kaslardan oluşmaz. Ancak doğru yöntem ve sıkı bir çalışma ile egzersiz yapıldığında göğüslerin arkasında mevcut olan kasları güçlendirerek genel sağlığınızı ve göğüslerin görünüşünü bir nebze olsun iyileştirebilirsiniz.

 

2.    Kozmetik Ürünler

İnternet alışveriş siteleri ve mağazalardan kolaylıkla temin edilebilen Göğüs sıkılaştırıcı, dikleştirici piyasada birçok ürün var ancak bu ürünlerin standartlarının da tartışmalı olduğu unutulmamalıdır.

Cildinizde alerjik etkisi olmayan nemlendiriciler ile göğsünüze masaj uygulayabilirsiniz. Duş sonrası 2-3 dakikalık soğuk uygulama yapabilirsiniz. Bu da göğsünüzdeki kan dolaşımını düzenler.


 
3.    Doğru Sütyen Seçimi

Göğsünüzün şekline tam olarak uyan ve göğsünüze tam oturan sütyenler tercih etmelisiniz. Ancak tek başına göğüs sarkmalarını önlemez ve düzeltmez.

 

4.    Estetik Operasyonlar

En etkili ve kalıcı yöntem!!!!

Meme Dikleştirme, Meme Protezi, Göğüs Küçültme gibi göğsünüzün sorununa yönelik operasyonlar ile bu durumun tamamen düzeltilmesi mümkün J

Yukarıda yer alan operasyon linklerine  tıklayarak ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz.


Estepower'dan Sevgilerle ...