info@estepowerclinic.com +90 534 630 94 05 +90 533 596 11 23
Este Power Clinic  - DOĞUM SONRASI VÜCUDUMUZ İÇİN ŞEKİLLERDİRME YÖNTEMLERİ
November 10, 2020 - By. Admin

DOĞUM SONRASI VÜCUDUMUZ İÇİN ŞEKİLLERDİRME YÖNTEMLERİ

Anne olmak, bir bebek sahibi olmak dünyanın en güzel şeyidir. Bunu kelimelerle ifade etmek mümkün bile değildir. Hamilelik süreci ile başlayan vücudumuzdaki değişiklikler doğum sonrası emzirme süreci ile de devam eder. Tabiki bu etapta biz kadınlar bebeğin heyecanı ile çoğu zaman vücudumuzun farkına bile varamayız. Ancak emzirme sürecini tamamladıktan sonra hamilelik öncesi vücudumuzdan eser kalmadığı gerçeği ile yüz yüze kalırız. Elbetteki biz kadınlar hamilelik öncesi vücudumuza kavuşmayı şüphesiz isteriz.

 

Peki bunun için neler yapmalıyız?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmak kesinlikle faydalı olacaktır. Ama tüm kadınlar için bu geçerli olmayabilir veya bunları uygulama konusunda başarılı olamayabilir. Bu durumdada en iyi çözüm plastik cerrahınız ile görüşmek olacaktır.

Bu süreçte vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur?

Karın ve rahim bebeğin büyümesi ile genişler ve çatlaklar oluşabilir. Doğum sonrası karında sarkık esnek bir deri ve çatlaklar nedeniyle hoş olmayan bir görünüm meydana gelebilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde alınan kilolar, süt üretimi, bebeğin emmesi nedeniyle göğüslerin büyüklüğünde, şeklinde ve renginde değişiklikler meydana gelir. Emzirme süreci tamamlandıktan sonra göğüslerin içi boşalır ve sarkar.

Vücudumuzun bu hoşlanmadığınız halini vücut şekillendirme yani estetik operasyonlar ile eskiye dönmesini sağlamak mümkün.

Plastik Cerrahınız ile birlikte alacağınız karar ile ihtiyacınıza göre, meme dikleştirme, meme protezi, meme küçültme, karın germe, liposuction gibi operasyonlar ile eski vücudunuza kavuşabilirsiniz J